هدف از اجرای این مسابقات، ایجاد فرصت برای پژوهشگرانی است که قادرند توانمندیهای علمی و فنی ربات خود را بالاتر از قوانین مسابقات و در راستای کشف و خنثی سازی مین های واقعی و کاهش تلفات انسانی و هزینه مین یابی به صورت کاملأ عملیاتی ارایه دهند.

در این دوره مسابقات رقابت فنی با موضوعات ذیل انجام می‌گردد:

1-     تشخیص مین براساس شاخصه های شیمیایی تیمهائی که قادر به تشخیص مین یا سایر مواد منفجره بر اساس شاخصه های شیمیائی هستند می‌توانند سنسور ساخته شده خود را ارائه دهند.

2-     استفاده از GPR ( Ground penetrating Radar ) در شناسایی مین های مدفون ، تیمهائی که با استفاده از سنسور GPR قادر به تشخیص محل و یا تعداد و یا عمق مین های دفن شده در زمین هستند می‌توانند روش خود را ارائه دهند.

3-     در آوردن خودکار مین از زیر خاک بویژه خاک رس خشک شده ( تیمهایی که در این بخش شرکت می‌کنند باید قبل از مسابقات اطلاع دهند تا تیم داوری این امکان را برای مسابقه فراهم کنند وگرنه امکان مساقبه وجود ندارد).

4-     تقلید روش مین یابی به صورت چاقو زنی برای کشف مین

5-    حرکت خودکار ربات در زمین های خاکی و ارائه قابلیت های برتر در مواردی همچون کشف مین یا ارائه نقشه

6-    ارائه قابلیت های مربوط به خنثی سازی مین های واقعی

7-     سایر روش های ابتکاری که قادر به حل مشکلات مین یابی در میدان واقعی باشند.

در این بخش فقط به ربات ها و سیستم هایی که به صورت عملیاتی کار کند امتیاز تعلق می‌گیرد. به هر تیم 11 دقیقه زمان برای اجرا عملیات و 21 دقیقه زمان برای معرفی علمی سیستم و ربات داده می‌شود و وزن واقعی وابسته به شرایط مسابقات خواهد بود. 

قوانین

مجموعه قوانین مربوط به این لیگ را می توانید از آدرس زیر دریافت نمایید:

Deminer Technical Rules 2016 (آخرین بروزرسانی 1393/10/13)

تمامی تیم های شرکت کننده لازم است تا گزارش فنی در خصوص تیم خود را مطابق با الگوی ارایه شده در زیر تهیه و ارسال نمایند. گزارش هایی که از الگوی ارایه شده پیروی ننمایند در هنگام بررسی دارای امتیاز منفی خواهند بود)

در صورت بروز هر گونه اشکال و یا داشتن سوال می توانید از آدرس الکترونیکی کمیته
Deminer.Iranopen@gmail.com .و یا  Deminer@iranopen.ir 
استفاده نمایید.
 

همچنین کانال خبری گروه مینیاب در تلگرام    https://telegram.me/deminer_robo  میباشد که می توان آخرین تغییرات قوانین و زمانبندی مسابقات را در آن پیگیری نمایید. و برای ارتباط سریعتر میتوانید پیامهای خود را به کاربر زیر ارسال نمایید.

@RoboDeminer

 

سرپرست لیگ:

·        دکتر سعید شیری قیداری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

·        مهندس سهراب اسدزاده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند    


اعضای کمیته فنی:

·        مهندس سید محمد محمدزاده ضیابری

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Robust Alireza Ahmadi Bozorg دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی شهر ری Iran
2 S.M.C Adel Akbari Majd SMC - UMA Iran
3 SRC Shahram Babaie دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز Iran
4 IAUM mazda moattari مرکز تحقیقات مکاترونیک _ دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت Iran
5 UI/AI yazdan khamesipour university of esfahan Iran

تیم های پیش ثبت نام کننده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Robust Alireza Ahmadi Bozorg دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی شهر ری Iran
2 METis ghasem gholikhani nahrsolduz پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی - شرکت مهندسی ایده مکاترونیک ماد Iran
3 MAMot ghasem gholikhani nahrsolduz پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی - شرکت مهندسی ایده مکاترونیک ماد Iran
4 IMEcm ghasem gholikhani nahrsolduz پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی - شرکت مهندسی ایده مکاترونیک ماد Iran
5 QASHQAEI sajad akbarpoor دانشگاه آزاد اسلامی کازرون Iran
6 S.M.C Adel Akbari Majd SMC - UMA Iran
7 kavosh ali elyasi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
8 MPR-4 hafez dadgar دانشگاه پیام نور ماکو Iran
9 SRC Shahram Babaie دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز Iran
10 دانشگاه S A دانشگاه Iran
11 آینده Mehdi Rezaee آینده Iran
12 IAUM mazda moattari مرکز تحقیقات مکاترونیک _ دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت Iran
13 UI/AI yazdan khamesipour university of esfahan Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3