بخش دانشجویی نمایش ربات های کاربردی
 
چند سال است که در مسابقات رباتیک IranOpen با هدف تشویق و ترغیب محققان و پژوهشگران عزیز برای ارائه ابتکارات و خلاقیت ها در ساخت سامانه های مرتبط با کنترل، هوش ماشین و رباتیک، لیگی تحت عنوان ربات های نمایشی در نظر گرفته شده است تا عرصه ای جهت ارائه توانمندی های بالقوه و استعدادهای ناب دانش پژوهان از سراسر کشورمان باشد و بدین روش هم تیم ها بتوانند در فضای یک جامعه علمی به رقابت سالم بپردازند و هم اینکه جامعه صنعتی کشور به شناخت استعدادها و حمایت از ایشان همت بگمارند و البته از شرکت کنندگان از سایر کشورها نیز به طور فطع استقبال خواهد شد
بدین منظور بخش دانشجویی نمایش ربات های کاربردی با هدف معرفی و ارائه طرح های ابتكاری جامعه علمی ایران و سایر کشورها در راستای شناخت و استفاده كاربردی در فضای علمی و صنعتی كشور لحاظ گردیده است، لذا به منظور جذب حامیان و به ثمر رسیدن زحمات مبتكران در تلاشیم که همه توانمان را در اختیار شما قرار دهیم، باشد تا با عنایت پروردگار حکیم در این راه سربلند شویم و قدمی کوچک به سمت تعالی کشور برداریم. ان شاءالله

 

 چگونگی و مراحل حضور در مسابقه
برای شرکت در مسابقه ابتدا نسبت به ثبت نام تیم و ارائه اطلاعات راجع به تیم در قالب موارد زیر اقدام نمایید:
۱-    ثبت نام تیم و نوع وابستگی و نام موسسه یا دانشگاه خاص یا حمایت کننده از تیم و کشور (در صورتی که وابستگی وجود ندارد فقط کلمه مستقل و Independent در بخش وابستگی و Affiliation  وارد شود و از ذکر سایر کلمات مثل شخصی یا personal  و آدرس و ... خودداری شود.)
۲-    در بخش فارسی همه مشخصات به فارسی و در بخش انگلیسی همه مشخصات به انگلیسی درج شود.
۳-    هر تیم بایستی یک فرد را به عنوان رابط تیم با کمیته فنی لیگ مشخص نموده و ایشان نسبت به انجام موارد مد نظر کمیته فنی در خصوص تیم مربوطه در کوتاهترین زمان متعهد می باشد.
۴-    مقاله توصیف تیم و ربات یا TDP در این دوره شامل یک قالب خاصی است که بایستی پس از دریافت قالب از سایت تکمیل شده و ارسال گردد.
۵-    هر تیم  نسبت به تهیه مستنداتی که  مراحل اولیه پذیرش تیم و درستی یابی کار انجام شده را تسهیل کند اقدام می نمایند این مستندات شامل مدارک فنی، تاییدیه، مقاله، فیلم، عکس، اسلاید و پوستر در رابطه با کار ارائه شده خواهد بود. تهیه فیلم کارکرد ربات یا بازو یا ... با زمان حداکثر 3 دقیقه از الزامات پذیرش تیم ها می باشد.
۶-     برای ارتباط با کمیته لیگ از ایمیل Seniordemo[atsign]iranopen.ir استفاده گردد. برای ارسال ایمیل لازم است در صورتی که به زبان فارسی است متن نامه به فرمت Pdf در آید. در Subject ابتدا نام تیم به انگلیسی سپس خط تیره و بعد موضوع نامه@تاریخ به صورت روز ماه سال درج شود. برای کلیه فایل های ارسالی نیز ایتدا نام تیم و بعد خط تیره و عنوان فایل@ تاریخ آورده شود مانند:

 

بدیهی است عدم توجه به موارد فوق به معنای عدم تطبیق با شرایط مسابقه بوده و ممکن است به عدم پذیرش تیم بیانجامد. صد البته که برای عزیزان دانشجو، فراگیری تجربه شرکت در مسابقات بین المللی از نتیجه مسابقه ارزشمندتر خواهد بود.
هدف آزمون توانایی ها و تبادل و تبلور اندیشه هاست، نه برد و باخت.

قوانین

قوانین لیگ روبوتهای نمایشی دانشجویی ، مسابقات روبوکاپ ایران 2016

مطابق روال سال گذشته و در راستای فراهم آوردن شرایطی جهت رقابت سالم, مسابقات لیگ رباتهای نمایشی در دو مرحله برگزار می شود.

در اولین مرحله از میان تیمهایی که در زمان معین شده ثبت نام و مدارک لازم را ارسال نموده اند با نظر کمیته داوران تیمهای منتخب به مسابقات دعوت میشوند.

معیار کلی انتخاب تیمها همان معیارهای انتخاب تیم برتر است که در ادامه به آنها اشاره میگردد.

درمرحله نهایی 15 دقیقه جهت ارائه توضیحات بیشروتست عملی روبات دراختیارهر یک ازتیمهای منتخب قرار میگیرد تا پس از گزارشي درباره روندطراحی محصولشان ،به سئوالات داوران وشنوندگان درانتهای  ارائه خود پاسخ بدهند و همچنین داوران با حضور در غرفه ی شرکت کنندگان عملکرد آنها را مورد بررسی قرار خواهند داد. لذا حضور اعضای تیم ها در تمام طول زمان برگزاری مسابقات الزامی می باشد.

 

تمامی محصولات ارائه شده درنمایشگاه،بایستی درموضوعاتی مربوط به رباتیک ورشته هاي مرتبط باآن (نظیرمکانیک،الکترونیک،کامپیوتر،طراحی صنعتی و ... ) باشد.تست عملی ربات معیاراصلی داوری درمرحله نهایی است وعدم کارکرد صحیح ربات دراین مرحله موجب حذف تیم ازمرحله رقابتهای نهایی است.

معیارهای امتیاز دهی  مسابقات:

 - ارائه

- اجراء عملکرد

- نمره فنی ( مکانیک و الکترونیک )

- خلاقیت

- تجاری سازی و کارایی

- ارائه غرفه

- ارزشیابی هر یک از داوران بر اساس سایر معیارها

 

در این دوره از مسابقات تیم برتر از نظر خلاقیت و نو آوری نیز معرفی خواهد گردید.

  • گزارش فنی تیم (Team Description Paper):
  •  

    TDP باید مطابق نگارش نمونه فایل‎های زیر و با رعایت نکات ذکرشده در قوانین مسابقات بین‎المللی ربوکاپ آزاد ایران 1395 نوشته شده و از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) ارسال شود.

    TDP - Docx   |   TDP - PDF

     

  • فیلم عملکرد:
  •  

    شرکت کنندگان می توانند لینک دانلود فایل فیلم خود را ارسال و یا فایل را در ایمیل ضمیمه (attach) و ارسال نمایند.

     

     

     

    اطلاعیه شماره 3

    حضور فعال ربات در تمام طول مدت برگزاری مسابقات و عملکرد کامل آن ملاک داوری قرار خواهد گرفت. در صورت عدم ارائه عملکرد کامل ربات در روز مسابقات نه تنها تیم در فرآیند داوری قرار نخواهد گرفت، گواهی حضور نیز ارائه نخواهد گردید.

     

     

     

    اطلاعیه شماره 4

    ایجاد امکان آزمایش عملکرد ربات برعهده ی تیم های شرکت کننده می باشد. تیم هایی که به امکانات و شرایط خاص جهت نمایش و بررسی عملکرد ربات خود نیاز دارند باید نسبت به تهیه آن اقدام نمایند. در صورت عدم امکان بررسی ربات ها مسئولیت آن برعهده تیم شرکت کننده خواهد بود و از فرآیند داوری خارج خواهد شد. جهت بررسی موارد مربوط به تامین نیازها در حد امکان توسط برگزار کنندگان مسابقات، تیم ها می توانند با ایمیل لیگ در تماس باشند.

     

     :سرپرست

    دکتر رامبد رستگاری

    :کمیته فنی

     دکتر علیرضا شهری -دکتر رامبد رستگاری - دکتر سعید شیری قیداری - دکتر امیر حسین دوائی مرکزی - مهندس عرفان مبارک - دکتر خلیل عالی پور- دکتر پیام زرافشان - مهندس اسد زاده - دکتر بهرام تاروردی زاده  - دکتر علیرضا هادی - دکتر احمد کلهر - دکتر حمید رضا چابک -دکتر صالحی

    جدول زمان بندی

      به صفحه عمومی جدول زمان‌بندی مسابقات مراجعه شود

     

    اطلاعیه شماره 1

    زمان ارسال TDP و فیلم عملکرد ربات تا پنج‌شنبه مورخ 22/11/94 تمدید گردید.

     

    اطلاعیه شماره 2

    با توجه به نواقص موجود در اطلاعات ارسالی برخی از تیم های شرکت کننده، زمان اصلاح و ارسال گزارش فنی و فیلم عملکرد ربات تا پنج شنبه مورخ 29/11/94 تمدید می گردد. لازم به ذکر است این زمان مجددا تمدید نخواهد گردید.

    تیم های پذیرفته شده

      نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
    1 Art robot Shahin javanmardi آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
    2 Octagon Robotech arash ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
    3 Gewinner Behshad Havaie Independent Iran
    4 duck javad khajouei sirjan university of technology Iran
    5 Fara Tavanbakhsh Farzad Cheraghpour Pardis Branch, Islamic Azad University Iran
    6 پادرا ربوت Omid Shah Nazari دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد Iran
    7 saveh ali elyasi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
    8 Nano mohsen sahebgoran Independent Iran
    9 autshahab hosein zabihi kheibari موسسه شهاب دانش و دانشگاه امیرکبیر Iran
    10 HIMT3 Farhood Ahani موسسه ی تحقیقاتی دکتر حسابی Iran
    11 فتّاح meysam radmanesh Qazvin Azad University Iran
    12 Jaws Alireza Akbarzadeh Tootoonchi Ferdowsi University of Mashhad & Khayyam university of mashhad Iran
    13 hadi hossein javade por موسسه آموزش عالی آزاد هادی Iran
    14 Octagon Robotech-II Arash Ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
    15 SPARK Amin SHahreki Moghaddam دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان Iran
    16 ISR II Farshad Khademian Zadeh University of Isfahan Iran
    17 آریانا ( شهاب دانش قم) zakia nazeri مستقل Afghanistan

    تیم های پیش ثبت نام کننده

      نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
    1 usc payam dadeh personal Iran
    2 hidden demo آرش کمالی آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
    3 Art robot Shahin javanmardi آموزشگاه هوش مصنوعی Iran
    4 2SB sadra vaseghi personal Iran
    5 Eshnider javad khajouei sirjan university of technology Iran
    6 Octagon Robotech arash ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
    7 Gewinner Behshad Havaie Independent Iran
    8 duck javad khajouei sirjan university of technology Iran
    9 Fara Tavanbakhsh Farzad Cheraghpour Pardis Branch, Islamic Azad University Iran
    10 Biftor Milad Babaei مستغل Iran
    11 ROC amirreza seifi Independent Iran
    12 پادرا ربوت Omid Shah Nazari دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد Iran
    13 saveh ali elyasi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
    14 kavosh ali elyasi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
    15 Nano mohsen sahebgoran Independent Iran
    16 Test Team Behnam Emamian IT Department Australia
    17 autshahab hosein zabihi kheibari موسسه شهاب دانش و دانشگاه امیرکبیر Iran
    18 king محمد محمدی independent Iran
    19 HIMT1 فرهود آهنی موسسه ی تحقیقاتی دکتر حسابی Iran
    20 HIMT2 Mahmood Joz Tavassoli موسسه ی تحقیقاتی دکتر حسابی Iran
    21 HIMT3 Farhood Ahani موسسه ی تحقیقاتی دکتر حسابی Iran
    22 MSP Hadi Kalani FUM Iran
    23 فتّاح meysam radmanesh Qazvin Azad University Iran
    24 Jaws Alireza Akbarzadeh Tootoonchi Ferdowsi University of Mashhad & Khayyam university of mashhad Iran
    25 hadi hossein javade por موسسه آموزش عالی آزاد هادی Iran
    26 نصر3 محمد غضنفری آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا نصر Iran
    27 Aseman Reza Ravaghi Parizi Aseman sanat co Iran
    28 Karmaniya Reza Ravaghi Parizi Aseman sanat co Iran
    29 Octagon Robotech-II Arash Ahmadinia دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات Iran
    30 سما مشهد Mahmoud Momeni اموزشكده سما مشهد Iran
    31 ASB رضا کیخا شرکت آرتا صنعت بوتیا Iran
    32 SPARK Amin SHahreki Moghaddam دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان Iran
    33 ISR II Farshad Khademian Zadeh University of Isfahan Iran
    34 Aryana Zakiye Nazeri .... Afghanistan
    35 آریانا ( شهاب دانش قم) zakia nazeri مستقل Afghanistan

    نتایج

    Day 1
    Day 2
    Day 3

    1- Jaws

    2- fattah

    3- Autshahab