درباره


در لیگ شبیه سازی فوتبال دوبعدی، دو تیم متشکل از ۱۱ بازیکن مجازی در یک محیط شبیه سازی شده با یکدیگر بازی می کنند. تلاش شده است که در این محیط شبیه سازی شده، بسیاری از اعمال و حسگرهای روبات های واقعی و شرایط واقعی بازی شبیه سازی شود.

هر بازیکن مجازی به طور مجزا از بازیکن های دیگر، اطلاعاتی را برای سرور شبیه ساز ارسال و از آن دریافت می کند. اطلاعاتی که هر بازیکن دریافت می کند شامل اطلاعات محیطی برای آن بازیکن مانند فاصله ی بازیکن تا نقاط مختلف زمین و مکان نسبی توپ نسبت به بازیکن است. همچنین هر بازیکن اطلاعاتی مانند چگونه حرکت کردن و چگونه شوت زدن را برای سرور شبیه ساز می فرستد. اطلاعاتی که بازیکن ها دریافت می کنند، دارای خطا هستند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی لیگ مراجعه کنید.

قوانین

 

قوانین لیگ شبیه‌سازی دوبعدی فوتبال مسابقات آزاد ایران - ۲۰۱۶


  1. هر فرد می‌باید تنها در یک تیم عضویت داشته باشد. بنابراین حضور عضو یک تیم در تیم‌های دیگر با سمت سرپرست، عضو، استاد راهنما یا هر عنوان دیگری امکان‌پذیر نیست.

  2. استفادهٔ تیم‌ها از سورس‌کد‌هایی که قبل از شروع سال ۲۰۱۶ به صورت عمومی منتشر شده‌اند بلامانع می‌باشد با این شرط که تغییرات موثری روی آن ایجاد کرده باشند.

  3. وجود اشتراک مشهود در میان کد تیم‌های شرکت‌کننده منجر به Disqualify شدن تمام تیم‌های استفاده‌کننده از آن خواهد شد. منظور از اشتراک کد، کدهایی است که به طور عمومی منتشر نشده باشند.

  4. در صورت Disqualify شدن تیم‌ها در مرحلهٔ تایید صلاحیت و یا همزمان با برگزاری مسابقات، اعضای تیم به مدت یک سال از شرکت در مسابقات آزاد ایران محروم خواهند شد.



در طول مسابقات، قوانین، شکل کلی سیاست‌گذاری را مشخص کرده و حق کمیتهٔ فنی برای اعمال نظر تحت هرگونه شرایط پیش‌بینی‌نشده و خاص محفوظ می‌باشد.


مدارک مورد نیاز


  1. گزارشِ فنی یا TDP، که عبارتست از یک مقالهٔ حداکثر ده-صفحه‌ای شامل توضیحات فنی در رابطه با ایده‌های پیاده‌سازی‌شده در سورس‌کد تیم توسط اعضای آن و همچنین برنامه‌های آینده‌.

    1. گزارشِ فنی مهم‌ترین مرجع قضاوت کمیتهٔ فنی برای تایید صلاحیت شرکت تیم‌ها در مسابقات خواهد بود، بنابراین تیم‌ها باید مهم‌ترین ایده‌های پیاده‌سازی‌شده توسط خودشان را در آن معرفی کنند.

    2. نام کامل اعضای تیم باید در صفحه‌ٔ نخست گزارشِ فنی درج شده باشد. نام‌های درج‌شده نهایی محسوب شده و اضافه‌کردن یا جابه‌جایی اعضا بعد از تایید صلاحیت به Disqualify شدن تیم منتج خواهد شد.

    3. گزارشِ فنی می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی نوشته شود.

  2. فایل‌های لاگ مربوط به بازی تیم، شامل صحنه‌هایی که می‌توانند تصدیق‌کنندهٔ پیاده‌سازی ایده‌های معرفی‌شده در گزارشِ فنی باشند.

    1. حداقل یک و حداکثر پنج فایل می‌توانند تحویل داده شوند.

    2. یک پیوست متنی شامل توضیحات مربوط به فایل‌های لاگ نیز باید همراه آن‌ها به کمیتهٔ فنی تحویل داده شود.

  3. یک فایل آرشیو از فایل‌های اجرایی تیم، شامل:

    1. فایل‌های باینری که به صورت ایستا (static) کامپایل شده‌اند.

    2. اسکریپت‌های start و kill برای اجرای کامل تیم.

    3. تمام فایل‌های تنظیمات و … که فایل‌های باینری در زمان اجرا به آن‌ها وابسته‌اند.

  4. یک فایل آرشیو از آخرین سورس‌کد پیاده‌سازی‌شدهٔ تیم که ایده‌های توضیح‌داده‌شده در گزارشِ فنی در آن پیاده‌سازی‌ شده باشد.


هر تیم باید حداکثر تا تاریخ مشخص‌شده در صفحهٔ لیگ در سایت ایران‌اپن، ای-میلی با موضوع "Qualification Materials - TEAMNAME" برای کمیتهٔ فنی به آدرس soccersim2d@gmail.com ارسال نماید و موارد خواسته‌شده در بالا را به آن پیوست کند. همهٔ مدارک باید در قالب یک ای-میل فرستاده شود. تیم‌هایی که به صورت پراکنده مدارک خود را فرستاده باشند، بررسی نخواهند شد. بدیهی است در صورت نبود هر یک از مدارک مورد نیاز، صلاحیت تیم برای شرکت در مسابقات تایید نخواهد شد.

توجه داشته باشید که قوانین ممکن است به‌وزرسانی شوند. جهت اطلاع از به‌روزرسانی‌ها به طور منظم به سایت مراجعه کنید.

بعد از ارسال مدارک ذکرشده، ای-میلی مبنی بر تایید شروع بررسی آنها دریافت خواهید کرد. اگر ظرف ۷۲ ساعت این ای-میل را دریافت نکردید، موضوع را با کمیتهٔ فنی در میان بگذارید.

  تیم‌ها تا ۱۰ام بهمن فرصت دارند تا مدارک خود را بفرستند. 

  این مهلت  تا ۱۵ بهمن تمدید شد.

هرگونه سوال و نظری را با ایمیل soccersim2d@gmail.com در میان بگذارید.

کمیته فنی


 سرپرست کمیته فنی

اسلام ناظمی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

اعضای کمیته فنی

پوریا کاویانی، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

مهراب نوروزی طلب، دانشگاه تهران، ایران

سینا سحر خیز، دانشگاه تهران، ایران

مهرداد بختیاری، دانشگاه تهران، ایران

محمدرضا منتظری، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

نادر زارع، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، ایران

مصطفی صیاحی، دانشگاه فردوسی، ایران

عماد محمدی، ایران

 

 

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 caspian Bardia Rezapour independent Iran
2 khayyam Seyed Hamed Delghandi khayyam university Iran
3 Ziziphus Mohsen Sadeghi Pour Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
4 CYRUS Hadi Mowla Sutech Iran
5 Artmis Mehrdad Maleki Payame Noor University of Mashhad Iran
6 Fury amir darijani Atomic Energy Iran
7 QASHQAEI SAJAD AKBARPOOR دانشگاه آزاد اسلامی کازرون Iran
8 Shiraz Ehsan Asali Shiraz Iran
9 Miracle Fan Wang Hefei Normal University China
10 Riton Mohammad Falaki Tarazkouhi Independent Iran
11 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
12 SBCE_LegenDary2016 Pourya Saljoughi Badlou Shahid Beheshti University Iran
13 paydar elham mirzaee دبیرستان نمونه نظام مافی Iran
14 OpFor Aryan Akbarpour Independent Iran
15 MT2016 Shengbing Chen Hefei University China
16 Hermes Mohammadreza Javan AllameHelli Tehran Highschool Iran
17 STRT Sina Fallah Salam Tajrish HighSchool Iran
18 Razicup Amir parsa Dehfuli پژوهش سرای رازی Iran
19 The ENIGMA Team Parshan pakiman Khatam sch Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 usc alireza aziz zadeh personal Iran
2 caspian Bardia Rezapour independent Iran
3 khayyam Seyed Hamed Delghandi khayyam university Iran
4 Ziziphus Mohsen Sadeghi Pour Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
5 DAISEN اشکان دارابی دانشگاه آزاد بروجرد Iran
6 Miracle2016 Fan Wang Hefei Normal University China
7 CYRUS Hadi Mowla Sutech Iran
8 Artmis Mehrdad Maleki Payame Noor University of Mashhad Iran
9 Fury amir darijani Atomic Energy Iran
10 QASHQAEI SAJAD AKBARPOOR دانشگاه آزاد اسلامی کازرون Iran
11 Mid_Phoenix Mohammad Farhadi Amirkabir University of Technology Iran
12 Enigma Hadi Amini Velashani Independent Iran
13 Shiraz Ehsan Asali Shiraz Iran
14 Miracle Fan Wang Hefei Normal University China
15 apna mohammad falaki apna co. Iran
16 Riton Mohammad Falaki Tarazkouhi Independent Iran
17 CmorQ seyed sadegh debajyan ssssssss Iran
18 Nexus2D Mahdi Abolfazli Esfahani Ferdowsi University of Mashhad Iran
19 SBCE_LegenDary2016 Pourya Saljoughi Badlou Shahid Beheshti University Iran
20 razi faraz aghaakbari پژوهش سرای رازی Iran
21 paydar elham mirzaee دبیرستان نمونه نظام مافی Iran
22 OpFor Aryan Akbarpour Independent Iran
23 MT2016 Shengbing Chen Hefei University China
24 saveh ali elyasi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه Iran
25 HELIOS Tamahora Nakashima Osaka University Japan
26 Hermes Mohammadreza Javan AllameHelli Tehran Highschool Iran
27 SHUN hasan gholami sahrif university Iran
28 The brainF amir shayani Tehran University Iran
29 Sh-T Uns Armin Amiri Sharif-Tehran university Iran
30 qt4 Amir Khayamian beyza university Iran
31 STRT Sina Fallah Salam Tajrish HighSchool Iran
32 MJRZ-- Mohammad javad Razmkhah Golha HighSchool Iran
33 StBch Sima Roozbehian Islamic Azad university of Tabriz Iran
34 Guza Gholam Chabokrow Sherafatian highschool Iran
35 Query Ehsan Moazam personal Iran
36 CHA Armin Chabok Zahedan university Iran
37 BBN Sadegh Aminian Pasargad school Iran
38 Broken neck Hesam Safari Sanat highschool Iran
39 Razicup Amir parsa Dehfuli پژوهش سرای رازی Iran
40 Ariana Kaveh RezaeiShiraz Payame Noor University Of Hashtgerd Iran
41 Aseman Soccer Reza Ravaghi Parizi Aseman sanat co Iran
42 MarliK Nima Nozari IREA Tech Lab Iran
43 Phoenix Seyed Sadegh Debajyan دبیرستان کمال دانشگاه صنعتی اصفهان Iran
44 nuller ali rabiee دبيرستان كمال دانشگاه صنعتي اصفهان Iran
45 The ENIGMA Team Parshan pakiman Khatam sch Iran
46 Dayan Amirhossein Mohammadifard پژوهش سرای مهرگان خمینی شهر Iran
47 Ghoghnoos mohammaderfan jazini پژوهش سراي مهرگان خميني شهر Iran
48 Echoic Elham Iravani Salaam Resaalat High School Iran
49 ariyaz aryana yazdani ۲ Iran

نتایج

Day 1

 

Group A:


GP W D L GF GA GD PTS
Nexus2D 3 3 0 0 26 5 21 9
Shiraz 3 2 0 1 15 7 8 6
STRT 3 1 0 2 1 7 -6 3
razicup 3 0 0 3 0 23 -23 0

 

​Group B:


GP W D L GF GA GD PTS
LegenDary 3 3 0 0 30 0 30 9
cyrus 3 2 0 1 14 2 12 6
QASHQAI 3 1 0 2 16 10 6 3
ENIGMA 3 0 0 3 0 48 -48 0

 

​Group C:


GP W D L GF GA GD PTS
Miracle2016 3 3 0 0 29 1 28 9
Riton 3 1 1 1 20 6 14 4
khayyam 3 1 1 1 2 3 -1 4
paydar 3 0 0 3 0 41 -41 0

 

​Group D​:


GP W D L GF GA GD PTS
MT2016 3 2 1 0 5 0 5 7
ziziphus 3 1 1 1 4 1 3 4
fury 3 1 1 1 2 3 -1 4
Lightning 3 0 1 2 1 8 -7 1

Day 2

 

Group E:

 

GP W D L GF GA GD PTS
Lightning 7 4 3 0 42 3 39 15
Miracle2016 7 4 3 0 41 2 39 15
Nexus2D 7 4 3 0 37 3 34 15
cyrus 7 4 1 2 24 4 20 13
fury 7 2 2 3 25 6 19 8
khayyam 7 2 1 4 17 7 10 7
STRT 7 1 1 5 17 22 -5 4
ENIGMA 7 0 0 7 0 156 -156 0

 

Group F:

GP W D L GF GA GD PTS
LegenDary 7 7 0 0 22 2 20 21
MT2016 7 6 0 1 32 4 28 18
Shiraz 7 4 1 2 37 10 27 13
ziziphus 7 4 1 2 27 8 19 13
razicup 7 2 1 4 10 22 -12 7
Riton 7 1 2 4 3 8 -5 5
QASHQAI 7 1 0 6 10 36 -26 3
paydar 7 0 1 6 0 51 -51 1

 

 


Day 3

 

Group G:

GP W D L GF GA GD PTS
Miracle2016 7 6 1 0 23 3 20 19
Nexus2D 7 5 2 0 21 4 17 17
MT2016 7 4 1 2 17 8 9 13
Lightning 7 3 1 3 10 9 1 10
Shiraz 7 3 0 4 6 15 -9 9
cyrus 7 2 1 4 7 13 -6 7
LegenDary 7 2 0 5 10 17 -7 6
ziziphus 7 0 0 7 1 26 -25 0

 

 Play-Offs:

Miracle2016  1 - 2 
Nexus2D
MT2016  1 - 0
 Lightning

 

1st Place:
Nexus2D

2nd Place:
Miracle2016

3rd Place:
MT2016

 

Technical Challenge:
Shiraz

Logfiles: Http://80.191.216.8/2D