Submarine Robot League

لیگ ربات های زیردریایی


 

ربات زیر آبی یک سیستم نیمه اتوماتیک است که به اپراتور توسط کابل متصل به آن این امکان را میدهد تا بتواند این وسیله را در اعماق آب کنترل و هدایت کند و از طریق   

ROV (Remotely Operated Underwater Vehicle) دستورات گرفته شده عملیات مورد نظر را با توجه به تجهیزات سیستم انجام دهد که اختصارا

نامیده می شود

 امروزه این ربات ها بخش جدا ناشدنی علوم و صنایع دریایی هستند بگونه ای که وظایف مختلف و کارآمدی را برعهده گرفته اند برخی از وظایف این ربات ها به شرح زیر است

امداد و نجات دریایی - 

مطالعات اقیانوس شناسی -

 صنایع نفت و گاز -

عملیات بازرسی و بازبینی -

عملیات نقشه برداری و شناسایی -

 صنایع نظامی -

به طور کلی ربات زیر دریایی از قسمت هایی همچون سیتم هدایتی , سیستم به آب انداختن , سیستم رانش , سیستم شناسایی با استفاده از حسگر ها دوربین و سیستم روشنایی موتور ها و سیستم بازوها و.... تشکیل شده است که با توجه به نوع کار ربات و محل کار ربات می توان بعضی از سیستم ها را تغییر داد  

قوانین

قوانین لیگ زیر دریایی در سال 2016

ROV EXPLORER Manual 2016

نسخه ی فارسی

_______________________________________________________________________

به اطلاع تیم های پذیرفته شده می رساند برنامه زمانبدی اجرای مسابقات لیگ ربات زیردریایی به شرح زیر می باشد 

استخر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

پذیرش تیم ها تا ساعت 12

قرعه کشی و انجام مرحله عملی

دوشنبه 16  فروردین
 نمایشگاه بین المللی تهران  مرحله ارائه و گزارش فنی  چهارشنبه 18 و پنج شنبه 19
 نمایشگاه بین المللی تهران  اختتامیه و اهداء جوایز  جمعه 20

                                 

 در صورت وجود هرگونه سوالی می توانید با آدرس 

rov@iranopen.ir

در ارتباط باشید

:سرپرست لیگ

 

مهندس حاتم قاسم زاده

 

 :اعضاء کمیته فنی

مهندس سعید ترکمان                             مهندس فرشاد پرهیزکاری

مهندس محمدرضا گل بابا                         مهندس امید بائی

 مهندس مه جبین سادات سید سجادی

 


اعضاء کمیته اجرایی لیگ

محمدرضا حسین                               صدف کازرانی فراهانی

کامیاب پورباقری                              مسعود حسینعلی پور

محمدامین افرازنده                           سجاد بنا زاده 

 

جدول زمان بندی

 

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 MRL Hatam Ghasemzadeh Mahvizani Islamic Azad University of Qazvin Iran
2 anZan Of Persian Gulf peyman shirmardi دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز Iran
3 caspian Mehdi Gitizadeh Shahrood University of Technology Iran
4 Parand hamid pourmalek Islamic azad university of Parand Iran
5 BPRL Behzad Lotfi دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام Iran
6 anZan_B peyman shirmardi Islamic Azad university of Izeh Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Artemis Mohammad Sina Boroojerdi Sharif University Of Technology Iran
2 E.R.G علی نظرزاده زارع دانشگاه ازاد اصفهان Iran
3 تهران شرق امین عمرایی تهران شرق Iran
4 MRL Hatam Ghasemzadeh Mahvizani Islamic Azad University of Qazvin Iran
5 anZan of persian gulf peyman shirmardi . Iran
6 anZan Of Persian Gulf peyman shirmardi دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز Iran
7 caspian Mehdi Gitizadeh Shahrood University of Technology Iran
8 Parand hamid pourmalek Islamic azad university of Parand Iran
9 BPRL Behzad Lotfi دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام Iran
10 افشان امید زنگنه . Iran
11 anZan_B peyman shirmardi Islamic Azad university of Izeh Iran
12 RoboticNGO SeyyedAhmad Mousavi Shop.RoboticNGO.com Iran
13 انشان امید زنگنه . Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3

Final Result:

First Place : MRL (Qazvin Islamic Azad University)

Second Place : anZan (Shahrdari Ahvaz University)