در لیگ CoSpace دانشآموزان وظیفه هدایت دو روبات در دو زمین متفاوت را بر عهده دارند. در هر زمین اشیایی وجود دارد که روبات‌ها با جستجو در زمین به جمع‌آوری آنها می‌پردازند. علاوه بر این روبات‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از این ارتباط در راستای رسیدن به هدف کمک بگیرند. در این لیگ نوجوانان با الگوریتم‌های مکان‌یابی، کنترلی و هوش مصنوعی آشنا می‌شوند.

مسابقات ایران اپن تنها در بخش مجازی برگزار می‌شود و نیازی به ساخت ربات نیست.

 

در کنار بخش پیشرفته لیگ CoSpace،

مسابقات ایران اپن 2016 در بخش مقدماتی نیز برگزار می‌شود که قوانین و محدوده سنی هر دو بخش در قوانین ذکر شده است.

 

تذکر1: تعداد افراد عضو یک تیم باید بیشتر از یک نفر و حداکثر 6 نفر باشد، در غیر اینصورت حضور  تیم در مسابقات ممکن نیست.

تذکر2: تیم‌ها موظف هستند جهت احراز صلاحیت علاوه بر TDP و فیلم، یک فایل DLL حاوی الگوریتم روبات با شرایط ذکر شده در قوانین آماده کنند. این فایل DLL را به همراه فیلم کار روبات مجازی به ایمیل آدرس CoSpace@iranopen.ir ارسال کنید. لطفا در نامگذاری فایل DLL قالب نام‌گذاری فیلم را رعایت کنید.

 

پس از ارسال فیلم برای کمیته فنی لیگ CoSpace، حتما باید ایمیل تاییدیه دریافت فیلم را از جانب کمیته فنی دریافت کنید.

 

جهت مطرحکردن سوالات و ارسال فیلم فقط با ایمیل آدرس  CoSpace@iranopen.ir  مکاتبه کنید؛ TDP باید از طریق سایت مسابقات ارسال شود.

 

برنامه مسابقات

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

اطلاعیه شماره ​3: ​CoSpace مقدماتی

 

شرکت کنندگان محترمی که قصد دارند در لیگ پرایمری یا مقدماتی CoSpace شرکت کنند، حتما در ابتدای TDP ذکر کنند که در بخش مقدماتی شرکت می کنند؛

در غیر این صورت TDP در بخش پیشرفته بررسی می شود.

    

----------------------------------------------------------------------

 

اطلاعیه شماره 2: تمدید مهلت ارسال فیلم و DLL

 

به اطلاع شرکت‎کنندگان محترم می‎رساند جهت ارسال فیلم عمل‎کرد ربات حداکثر تا ساعت 24 روز جمعه، بیست و سوم بهمن 94 فرصت دارند.

لازم به ذکر است مدارکی که بعد از زمان فوق ارسال شوند قابل قبول نیستند و به هیچ وجه بررسی نمی شوند؛ لذا به شرکت کنندگان توصیه می شود ارسال مدارک را به لحظات پایانی موکول نکنند.

   

----------------------------------------------------------------------

 

اطلاعیه شماره ​1: فرمت ارسال فیلم عمل‎کرد ربات

 

نحوه ارسال فیلم عملکرد روبات: از تمامی شرکت​‎کنندگان محترم تقاضا می‌شود که فیلم عملکرد روبات خود را در سایت PicoFile.com آپلود کنند و آدرس فایل آپلود شده را به ایمیل  cospace@iranopen.ir  ارسال نموده و منتظر تائیدیه دریافت فیلم از سوی کمیته فنی باشند.
برای ارسال فیلم حتما به موارد زیر توجه داشته باشید:


1) نام فایل فیلم باید طبق قالب زیر باشد:
Affiliation - TeamName.*** (avi,mp4,…)
مثال: برای تیم فرضی با نام "امداد" وابسته به موسسه فرضی به نام "جونیور" نام فایل فیلم به صورت زیر است:

Junior-​emdad.avi 

2) حجم فایل فیلم نباید بیشتر از 15 MB باشد.
بهتر است برای ذخیره‌ی فیلم از Codec های کم‌ حجم استفاده شود.

3) شرکت کنندگان محترم می توانند فایل DLL را به صورت فشرده در کنار فیلم در سایت PicoFile.com آپلود کنند یا به ایمیل ارسالی پیوست کنند. در هر حال هر دو مورد فیلم و TDP در یک ایمیل ارسال نموده و منتظر تاییدیه دریافت DLL از سوی کمیته فنی باشید.

قوانین

زمان به‎روز​آوری:  139​4/​09/​25 - ​02:37

 

دانلود (نسخه آزمایشی) قوانین

تذکر: ملاک کمیته فنی، قوانین فارسی است.


  • گزارش فنی تیم (Team Description Paper):

    TDP باید مطابق نگارش نمونه فایل‎های زیر و با رعایت نکات ذکرشده در قوانین مسابقات بین‎المللی ربوکاپ آزاد ایران 1395 نوشته شده و از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) ارسال شود.

    TDP - Docx   |   TDP - PDF

    • سرپرست لیگ‎های دانش‎آموزی:

    جناب آقای محمد شمالی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران


    • کمیته فنی لیگ امداد فضای مشترک:

    1- جناب آقای علیرضا نظری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران

    2- جناب آقای پیمان یوسفی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، ایران

    3- جناب آقای احسان باقرزاده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، ایران

    4- جناب آقای اویس رستمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، ایران

     



    جدول زمان بندی



    7 آذر  ​الی  1 ​بهمن 1394 (تا 15 بهمن تمدید شد) پیش ثبت‌‎ نام
    2 بهمن  ​الی  ​30 ​بهمن 139​4 بررسی فنی تیم‎​‎‎‎ها
    1 اسفند  ​الی  ​21 اسفند 1394 ثبت ‎نام زود هنگام
    22 اسفند 1394  ​الی  ​10 ​فروردین 1395 ثبت‌ نام با تاخیر
    1​6 فروردین و 17 فروردین 1395
      (حضور تمامی تیم‌ها در 16 فروردین الزامی است)  
    حضور و آماده‌سازی تیم‎ها
    1​8 فروردین ​ الی  2​0 فروردین 1395 برگزاری مسابقات
        (بازدید برای عموم آزاد)    

    تیم های پذیرفته شده

      نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
    1 Allameh Tabatabaei Mohammad Maleki دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی ـ واحد گلستان Iran
    2 ATG Seyed Maseod Aghamiri موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی Iran
    3 amd Amir Hossein Darvish free Iran
    4 جوان Azita Taghizadeh پژوهشسرای جوان Iran
    5 abs Arash Shahsavari free Iran
    6 avns Negin Kermanshahi free Iran
    7 IR-FORCE Arvin Amini Salam Iranzamin High School Iran
    8 انرژی اتمی mohsen iranmanesh دبیرستان سازمان انرژی اتمی Iran
    9 Danesh2 Amir Esmaeil Barzegari دبیرستان دانش 2 متوسطه اول Iran
    10 RAS-Roshd Alireza Ghane مدرسه رشد Iran
    11 H7::alpha Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 7 Iran
    12 H7::Beta Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 7 Iran
    13 انرژی اتمی 2 bardia bar abadi دبیرستان سازمان انرژی اتمی Iran
    14 ESLAM Kasra Esmaili دبیرستان سلام اسلام Iran
    15 Helli.V Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 5 Iran
    16 سلام یوسف آباد mahdi safari نخبگان پند Iran
    17 I++ Elham Daneshmand Free Iran
    18 Rmc comp rojin ansari Rabbani Educational Complex Iran
    19 sinasp fahimeh chodani مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول Iran
    20 sina star melina soltani zadeh دبستان دخترانه ابوعلی سینا Iran
    21 sina sun avin ghods دبستان دخترانه ابوعلی سینا Iran
    22 sina winner shaghayegh afshar مجتمع آموزشی ابوعلی سینامتوسطه دوم Iran
    23 sina smart Shiva Darvish مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول Iran
    24 sina fast mahsa Moghtadaie مجتمع آموزشی ابوعلی سینامتوسطه اول Iran

    تیم های پیش ثبت نام کننده

      نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
    1 Allameh Tabatabaei Mohammad Maleki دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی ـ واحد گلستان Iran
    2 ROYAN Emad Gharakhani دبیرستان پسرانه امام صادق Iran
    3 Noise mohammad shirani LOOPROBO Iran
    4 rabbani Fatemeh Najibi Rabbani Educational Complex Iran
    5 ATG Seyed Maseod Aghamiri موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی Iran
    6 amd Amir Hossein Darvish free Iran
    7 جوان Azita Taghizadeh پژوهشسرای جوان Iran
    8 abs Arash Shahsavari free Iran
    9 avns Negin Kermanshahi free Iran
    10 IR-FORCE Arvin Amini Salam Iranzamin High School Iran
    11 انرژی اتمی mohsen iranmanesh دبیرستان سازمان انرژی اتمی Iran
    12 Danesh2 Amir Esmaeil Barzegari دبیرستان دانش 2 متوسطه اول Iran
    13 RAS-Roshd Alireza Ghane مدرسه رشد Iran
    14 H7::alpha Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 7 Iran
    15 H7::Beta Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 7 Iran
    16 انرژی اتمی 2 bardia bar abadi دبیرستان سازمان انرژی اتمی Iran
    17 ESLAM Kasra Esmaili دبیرستان سلام اسلام Iran
    18 POOYESH-C SOGAND HASHEMI EMAM SADEGH & FARZANEGAN 3 HIGHSCHOOLS Iran
    19 Helli.V Hamed Abiri دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی 5 Iran
    20 سلام یوسف آباد mahdi safari نخبگان پند Iran
    21 I++ Elham Daneshmand Free Iran
    22 Rmc comp rojin ansari Rabbani Educational Complex Iran
    23 POOYESH-D - - EMAM SADEGH Iran
    24 sinasp fahimeh chodani مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول Iran
    25 sina star melina soltani zadeh دبستان دخترانه ابوعلی سینا Iran
    26 sina sun avin ghods دبستان دخترانه ابوعلی سینا Iran
    27 sina winner shaghayegh afshar مجتمع آموزشی ابوعلی سینامتوسطه دوم Iran
    28 sins smart شیوا درویش free Iran
    29 sins fast شیوا درویش free Iran
    30 sina smart Shiva Darvish مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول Iran
    31 sina fast mahsa Moghtadaie مجتمع آموزشی ابوعلی سینامتوسطه اول Iran
    32 Dehkhoda Siavosh Ghanbari Dehkhoda HighSchool Iran
    33 Allame Helli-TaarLab Navid Kashi Allame Helli Shahryar Iran

    نتایج

    Day 1
    Day 2
    Day 3